AFAD Personeli Vali Çiftçi’yi ziyaret etti

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası kapsamında, Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Muhsin Özer ve beraberindeki kurum personeli, 1 Mart  Perşembe günü, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’yi ziyaret etti. 

Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası kapsamında, Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Muhsin Özer ve beraberindeki kurum personeli, 1 Mart Perşembe günü, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’yi ziyaret etti. Ziyarette, İl Müdürü Muhsin Özer; Sivil Savunmanın önemine ve ilimizde yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunarak 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yapacakları etkinlikler ve kurum çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
1-7 Mart Deprem Haftası Mesajı
Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürü Muhsin Özer 1 Mart Perşembe günü 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonda gazeteciler ile bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Özer 1-7 Mart Deprem Haftası’nın önemini vurgulayarak “Büyük bir kısmı deprem kuşağında yer alan ülkemizde çeşitli zamanlarda olan depremler çok sayıda can ve mal kaybına yol açmışlardır. Geçmişten bugüne kadar ülkemiz topraklarında olan bu depremler bundan sonra da yaşanmaya devam edecektir. Bu durum deprem gerçeğini göz ardı etmememiz gerekliliğini gözler önüne sermektedir” dedi.
“Depremlerin ülkemizde bundan sonra yeni acılara yol açmamasını dileriz”
Depremlerin ülkede yeni acılar yaşatmamasını istediğini belirten Özer “Geçmişte yaşanılan depremler ve acılardan dersler çıkararak gelecekte bunlarla mücadele etmek için çalışmalar yapmak Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü"nün önemli bir misyonudur. Müdürlüğümüz yaşanabilecek olası bir depremin 0. dakikasına hazır olmak parolası ile yola çıkmıştır ve sadece deprem anında değil; deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında çalışmalar yürütmek üzere planlamasını yapmaktadır.
Depremleri yok edemeyeceğimiz gerçeğinden yola çıkarak depremlerde oluşacak can ve mal kaybını en aza indirmek
için halkımıza eğitimler vererek bilinçlendirmek, depremle mücadele için yürütülen en önemli faaliyetlerdendir. 1-7 Mart Deprem haftası dolayısı ile depremlerin ülkemizde bundan sonra yeni acılara yol açmamasını dileriz” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol