6. Kariyer günleri sona erdi

Kırklareli Üniversitesi'nin bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği Kariyer Günleri İngilizce konferans ile son buldu. Öğrencilerin gelecekti hedeflerini belirleme konusunda oldukça etkili olan konferanslar dizisi dün 12.00 itibari ile son buldu.
İş dünyası neler bekliyor?
Geçtiğimiz Perşembe günü Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) tarafından "İş Dünyası Meslek Yüksekokulu Mezunlarından Neler Bekliyor" konulu panel gerçekleştirildi. Rektörlük Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele; akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan'ın moderatörlüğünü yaptığı panelin ilk konuşmasını yapan Suglabol Tekstil ve Konfeksiyon Kalite Sistem Yöneticisi Tekstil Yüksek Mühendisi Figen Çoşkun Köksal, öğrencilerin mesleki eğitimlerinin yanı sıra dil eğitimi alarak yabancı dil bilgisine sahip olmaları gerektiğini söyledi.

Kişisel gelişim önemli olduğunu vurgulayan Hema Endüstri Eğitim ve Geliştirme Yöneticisi İlker Selvi ise, eski kuşak ve yeni kuşağın uyumunun önemli olduğunu belirterek, bunun için çalışmalar yaptığını dile getirdi. Üniversitelerle işbirliği halinde olduklarını aktaran Kadılar Mühendislik Firma Sahibi Gıda Mühendisi Memiş Uçar ise, öğrencilerin karamsarlığa kapılmadan kendilerini mesleki olarak geliştirmeleri gerektiğini ifade etti. Öz Kırklareli Yapı Denetim Firma Sahibi Emekli Öğretim Görevlisi Mimar Fahrettin Üstündağ'da, inşaat sektörü hakkında bilgiler vererek, devletin bu konudaki yönetmelik ve kanunlarından bahsetti. Panel, soru cevap kısmının ardından sona erdi.
Babaeski MYO'dan Mesleki Sınavlar semineri
Babaeski Meslek Yüksekokulu 6. Kariyer Günleri kapsamında Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencilerine yönelik olarak " Bankacılık ve Sigortacılık Alanında Yapılan Mesleki Sınavlar " semineri düzenlendi. 24.03.2016 Perşembe günü Babaeski Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen seminerde Babaeski Meslek Yüksekokulu hocalarından Öğr. Gör. Beste Burcu Kasap ve Öğr. Gör. Işıl Tüzün Arpacıoğlu, Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencilerine mezuniyet sonrası öğrencilerin girebilecekleri bankacılık ve sigortacılık alan sınavlarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.
Kariyer günlerinin son günü oldukça renkli geçti
Kırklareli Üniversitesi tarafından düzenlenen ve bu yılki"6.Kariyer Günleri" etkinlikleri dün saat 14.00'te Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü tarafından düzenlenen programda,
Doç. Dr. Mette Rudvin & Dr. Giovanni Benenati öğrenciler ile bir araya geldi. Konferansın dilinin İngilizce olması ile birlikte öğrencilerin büyük keyif aldığı toplantı, Kültür merkezi alt salonunda gerçekleşti.
Geçen yıllara göre katılım oldukça yüksek olduğu 6. Kariyer günleri, öğrencilerin mezun olduktan sonraki hedeflerini belirlemesine yardımcı oluyor. Kariyer günlerinin son gününde ilçe yüksek okullarında gerçekleştirilen programlar ise şöyle; "
Fen Edebiyat Fakültesi
Mütercim Tercümanlık Bölümü
25 Mart 2016 / Cuma 10.00 Kültür Merkezi / Alt Salon "Konferans" (Konferans dili İngilizce'dir.) Yrd. Doç. Dr. Mette Rudvin & Dr. Giovanni Benenati, 25 Mart 2016 / Cuma 14.00 Babaeski MYO. Konf. Salonu "Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu" Av. Cevahir Cem Yarım
Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Mimarlık Fakültesi
25 Mart 2016 / Cuma 14.00 Kültür Merkezi / Alt Salon
"Belediye Kurumlarında Mimar ve Şehir Plancısının Yeri" Mimar Burcu Bağcı Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri "Sorumlulukları ve Lüleburgaz Belediyesi Örnek Çalışmaları" End. Müh. Zeynep Tüfekçioğlu Lüleburgaz Belediyesi Plan Proje Birimi

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol