5’incisi geride kaldı

Kırklareli İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri son sürat devam ediyor. 5’inci birleşimini geride bırakan meclis 6 maddeyi görüşüp karara bağladı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun hazırladığı raporların görüşüldüğü meclis Kasım ayı boyunca devam edecek.

7 Kasım Çarşamba günü yapılan 5’inci birleşim İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Saat 10.30 itibariyle başlayan birleşime Saffet Üresin başkanlık ederken, Üresin birleşimin yarısında ayrılarak başkanlığı Kenan Çiftçi’ye bıraktı. Birleşim öncelikle bir önceki birleşime ait tutanak özetlerinin onaylanması ile başladı. 2’nci maddede Demirköy ilçesi Avcılar köyü köy yerleşik alan sınırının yeniden tespit onayı teklifi görüşüldü. Teklif idareden geldiği haliyle kabul edildi. 3’üncü maddede 677 KHK ile görevden çıkarılan memurların yeniden görevlerine başlaması ve Şef Berrin Bozoğlu’nun emekliye ayrılması ile ilgili meclise bilgi verildi. Meclis üyeleri görevine başlayan ve emekli olan memurlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Köy yerleşik alanı tespiti yapıldı Meclisin 3 maddesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporların görüşülmesi oldu. Raporlar; Demirköy ilçesi Boztaş köyü, Kofçaz ilçesi Tastepe köyü ve Merkez ilçe Karakoç köyü köy yerleşik alanlarının yeniden tespiti ile ilgiliydi. Raporlar oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde Babaeski Düğüncülü köyünde Tarım ve Hayvancılık Tesisi Alanı amaçlı imar planı yapılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu görüşüldü. Rapor oy birliği ile kabul edildi. Bu madde ile sona eren 5’inci birleşimin ardından meclis 8 Kasım Perşembe saat 11.30 itibariyle toplanacak.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol