39 Gençlik Roman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden iftar yemeği

Kırklareli 39 Gençlik Roman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 28 Mayıs Pazartesi günü iftar yemeği gerçekleştirdi.

Bir araya getiren iftar organizasyonları tüm hızıyla sürüyor. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında birçok kurum, kuruluş ve STK'lar düzenledikleri iftar organizasyonları ile birlik ve beraberliklerini pekiştiriyorlar. Bu kapsamda 28 Mayıs Pazartesi günü Kırklareli 39 Gençlik Roman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftar yemeği düzenledi. Düzenlenen iftar yemeğine kurum ve kuruluş yetkililerinin yanı sıra partililerde katılım gösterdi. İlahilerin okunması ile başlayan iftar programında Necmetin Ötün büyük beğeni ile izlendi. İftar vaktinin gelmesi ile birlik içinde oruçlar açıldı.
Birlik beraberlik bozulmadı
Akalar Mahallesi Dibek Sokağının tamamını kaplayan masalarda bir araya gelen 39 Gençlik Roman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve misafirler bu anlamlı ayda, anlamlı bir iftarda buluştular ve sohbet havasında geçen birliktelikte beraberliklerini pekiştirmiş oldular.  Gerçekleşen iftar programında konuşan Kırklareli 39 Gençlik Roman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Görkem Itik  “Mübarek ramazan ayı vesilesi ile bizleri bir araya getiren Rabbimize hamd olsun. Rabbimiz tutuğumuz oruçları kabul, iftar sofralarımızı bereketli kılar inşallah. Ramazan ikram ayıdır, cömertlik ayıdır, tefekkür ve zikir ayıdır yiğitlerin, pehlivanların nefsi ile mücadele ettikleri bir er meydanıdır. Bu sebep ile ramazan ayını kutluyoruz. Rabbim tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları kabul eylesin” dedi.


Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol