20 bin doktorun oyları ile belirlenen Doktorclub Awards 2019 “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” sahiplerini buldu

Doktorclub Awards 2019 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri, bu yıl üçüncü kez 20 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Cemil Bilsel Konferans Salonunda gerçekleştirilen görkemli törenle sahiplerini buldu. Törende “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü aldı. Törende ödülü Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü personeli aldı. Proje ile Kırklareli’nde 40 bin çocuğun gözlerinin otorefraktometre cihazı ile taranarak kırma kusurlarının tespit edildiğini açıklayan Cerit, “Proje ile 3-13 yaş arasındaki çocuklarımızın hayatlarına dokunmuş olduk” dedi.

Doktorclub (www.doktorclub.com) tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel işbirliği ile düzenlenen Doktorclub Awards 2019 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri töreni, 22 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda; 1.000’e yakın hekim, akademisyen ve sağlık profesyonelinin katılımı ile gerçekleşti.

Doktorclub Awards Sektörel Jüri Başkanı ve Doktorclub CEO’su Gökçe Yaraşan yaptığı açılış konuşmasında “Doktorclub Awards akademi-sanayi iş birlikteliklerinin en nadide örneklerinden birisi olduğunu görmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum.
Doktorclub Awards 2019'a birbirinden değerli başvurular gerçekleştiren 187 kişi ve kuruma, bizlere bilimsel destek sağlayan İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesine, değerli jüri üyelerimize, oylamaya katılan Doktorclub üyesi hekimlere, bu geceyi gerçeklestirmemize destek veren değerli sponsorlarımıza ve ödül törenimizde bizlerle birlikte olan siz değerli misafirlerimize Doktorclub adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Doktorclub Awards Bilimsel Jüri Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan da yaptığı açılış konuşmasında, “Birlikte çalışmanın ürünü olarak 6 yıldır, sadece hekimlerin üyesi olabildiği 20 binden fazla üyesiyle Türkiye’nin en büyük dijital hekim platformu olan Doctorclub hekimlerimizi başarı ile dijital dünyaya taşımaktadır. Geçen 6 yıl içinde hekimlerimize sağladığımız dijital ortamda vaka paylaşımı ve konsültasyon imkanları ile coğrafi erişim engelini ortadan kaldıran platformumuz, meslektaşlarımızın deneyim kazanımı ve paylaşımına büyük katkı sağlamıştır. Değerli hekim meslektaşlarımızın platformumuza gösterdikleri ilginin sonucu olarak kayıtlı üye sayımız bugün itibari ile 20.478'e ulaşmıştır.
Bu yıl ödüllerimize 19 dalda başvuru sayısı 187’ye ulaşmıştır. Anadolu’nun 7 bölgesinden ve 34 farklı ilden başvurunun olması bizleri hem mutlu etmiş hem de onurlandırmıştır. Her biri kendi alanlarının önemli isimleri olan değerli jüri üyelerimizin yaptıkları titiz ve dikkatli değerlendirmeler sonucu 19 dalda finale kalanlar belirlenmiştir. Finale kalan adaylarımızı Doktorclub üyesi 10631 meslektaşımız değerlendirmiş ve birinciler belirlenmiştir” diye konuştu.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Doktorclub Awards Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Bayraktar yaptığı açılış konuşmasında "Türkiye’nin en eski ve köklü Üniversitesi’nin mektebi Tıbbiye iyi şahaneden İstanbul tıp fakültesi’ne olan yolculuğunun guncel durağında tarihe şahitlik etmiş bu özel mekanda sizleri misafir etmenin ve sizlerle beraber olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Sağlık dünyamızda marifete iltifat etmek için, yapılmış güzel bilimsel çalışmaları taşlandımak için, bilim, teknoloji, innovasyon, hizmet ve sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlamış kişi kurum ve kurum kuruluşları ödüllendirmek için bir bir araya geldik. Önümüzdeki yıldan itibaren Doktorclub Awards ödüllerini uluslararası mecraya taşıyarak, ülkemizi sağlıkta çevre ülkeleri de ödüllendiren bir merkez yapmak en büyük hedefimizdir. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda ekibimize destek veren jüri üyelerimize, hekimlere, sağlık profesyonellerine, üniversitelere, sağlık endüstrisi paydaşlarına ve kamu kurumlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" şeklinde konuştu.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek yaptığı açılış konuşmasında Türkiye’nin Sağlık Ödülleri söz konusu olduğunda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinin bundan ayrı düşünülemeyeceğini, sağlık alanında inovatif projeleri desteklemek ve ödüllendirmek adına İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi her zaman destek vereceklerini belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.
Billur Gözlere ödül
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri bölümünde “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülü Batman İl Sağlık Müdürlüğü ile Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’ne verildi. Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü İl Sağlık Müdürlüğü adına törene katılan Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü personeli aldı. Ödülün takdimi sonrası İl Sağlık Müdürü Cerit bir teşekkür konuşması yaptı. Cerit, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Kırklareli olarak bu heyecanı yaşamak bizler için bir gurur kaynağı. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü olarak bize bu ödülü layık gören jüri üyelerimize ve 20 binin üzerinde bize oy veren vermeyen tüm hekim arkadaşlarımıza, projemize gönül veren ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Billur Gözler Projesi ile ilimizde 3-13 yaş aralığında 40 bin çocuğumuzu otorefraktometre cihazı ile tarayarak kırma kusurlarını tespit ettik. Tedavileri için gerekli yönlendirmelerini yaptık. Velileri bilgilendirdik. Bu bir gezici sağlık uygulaması olarak yapıldı. Bununla sadece çocuklarımızın önemli bir sağlık sorununu çözmemiş aynı zamanda beyin gelişiminin önemli olduğu 3-13 yaş arasındaki çocuklarımızın hayatlarına dokunmuş olduk. Projede bizi finanse eden Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkür etmek istiyorum. Sağlık Bakanlığı yöneticilerimize, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüze ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biz bu ödülü Kırklareli sağlık camiası adına alıyoruz. Çok teşekkür ediyoruz.”

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. İl Sağlık Müdürümüz sayın Dr Çiğdem CERİT hanım efendiyi tebrik ediriyoruz. trsm çalışanları