“2024 Yılı hac ön kayıtları başladı”

Babaeski Müftülüğü, 2024 Yılı hac ön kayıtları başladığını duyurdu.
Yapılan açıklamada Babaeski Müftülüğü, “Kıymetli hacı adaylarımız; 2024 yılı Hac ön kayıtları 13 Eylül 2023 tarihinde başlamış olup, 11 Ekim 2023 tarihinde son bulacaktır. İlk kez Hac için kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız; ilgili bankaya "Hac Ön Kayıt" ücretini yatırarak, kayıtlarını "e-Devlet" üzerinden yapacaktır.
Ön Kayıt Yapılırken; Hac konaklama türü, Hac kurasına katılmak istenilen il, Birlikte gidilmek istenilen kişiler, bilgileri girilerek ön kayıt müracaat işlemleri yapılır. Geçmiş Yıllarda Müracaat Eden Hacı Adaylarımız; Konaklama türü, Birlikte gidilecek kişiler, Kuraya katılmak istenilen il, İletişim bilgileri, Adres, gibi bilgilerinde değişiklik yapabilirler. vHac ön kayıt ücreti ödenip müracaat edecek olan hacı adaylarımız iletişim ve diğer bütün bilgilerini titizlikle ve hatasız bir şekilde girmelidir. Ayrıca önceki yıllardan kaydı bulunan ve sistemde aktif olan vatandaşlarımızın kayıtları; Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yenilenmiştir.
Not: Kayıtla ilgili sorun yaşayan, kaydını yapamayan vatandaşlarımız; 13 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında İlçe Müftülüğümüze gelerek ( e-Devlet  giriş bilgilerini belirtmek suretiyle) ön kayıtlarını yaptırabilirler.
Detaylı bilgi için, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün (0850 260 13 13) numaralı telefonu veya ( hac.gov.tr ) web adresinden bilgi alınabilir” açıklamasını dile getirdi. (T.Ö.Tamtürk)


Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol