2023 Eğitim Vizyonu Kırklareli Çalıştayı yapıldı

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un önderliğinde hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmektir. 2023 Eğitim Vizyonu, eğitim ve öğretimin stratejik bir yol haritasıdır.

Bu yol haritası çerçevesinde ilimizde düzenlenen "2023 Eğitim Vizyonu Kırklareli Çalıştayı " Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Hotelinde yapıldı. 2023 Eğitim Vizyonu Kırklareli Çalıştayına İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit Akın, Şube Müdürü Halil Yücel, İl Milli Eğitim Stratejik Plan Ekip sorumluları ve okul müdürleri katıldı.
Çalıştayda; Temel Eğitim, Erken Çocukluk, Ortaöğretim, İmam Hatip Okulları, Mesleki ve Teknik Eğitim , Hayat Boyu Öğrenme, Özel Eğitim/Rehberlik, İnsan Kaynakları/Teftiş, Özel Öğretim, Okul Gelişim Modeli, Okulların Finansmanı, içerik ve Uygulama, Ölçme ve Değerlendirme ve Yabancı Dil gibi konular yer alarak üzerinde tartışmalar yapıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit Akın “2023 Eğitim Vizyonu, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim öğretim konusundaki atılım stratejimizin yol haritasını ifade etmektedir. Artık eğitim öğretim alanında sıçrama yapma, nicelikten niteliğe hamleyi gerçekleştirme zamanı gelmiştir. Bugün burada Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk´ un 2023 Vizyon Belgesinin eğitimin tüm paydaşlarıyla paylaşılması adına toplandık. Eğitimi bir bütün olarak ele almamız gerekir.” ifadelerine yer verdi. (kirklareli.meb.gov.tr)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol