2019’un ilk Muhtarlar Toplantısı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında dün Halk Eğitim
Merkezi’nde 2019 yılının ilk Muhtarlar Toplantısı yapıldı. Toplantıda, yapılmış ve yapılacak olan projeler masaya
yatırıldı. Sağlıktan turizme, ekonomiden tarıma birçok konu hakkında muhtarların istekleri dinlendi ve Kırklareli Valisi Osman Bilgin tarafından çözüme kavuşturuldu. Toplantıya
muhtarların yanı sıra Vali Yardımcıları, kaymakamlar ve kurum amirleri de katıldı.

Kırklareli genelindeki tüm mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı, Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in açılış konuşması ile başladı.
Yapılan bu tür toplantıların sorunları çözdüğü takdirde başarıya ulaşacağını vurgulayan Vali Osman Bilgin, “Böyle güzel bir günde burada olmanın mutluluğunu ve güzelliğini yaşıyoruz.

Bana göre de seçilmişlerin içinde en zorlu görevi üstlenen siz değerli muhtarlarımızla beraber kamu hizmetlerinin verimliliğini arttırmak, hizmet alanla vereni buluşturmak, görülen aksaklıkları tespit edip gidermek için burada bir araya geldik. İlk kez bütün ili kapsayacak şekilde burada toplandık. Bundan önce zaten ilçe kaymakamlarımız rutin olarak bu toplantıları yapıyorlardı. Benim toplantılarla ilgili söylemek istediğim şu. Eğer bu toplantılarda çözüm oluşturamıyorsak bu toplantılar artık kısır döngüye dönüyor. Bu nedenle başta kaymakamlar olmak üzere kurum yöneticilerinin olayı sahiplenmesi, özveriyle çalışması ve sonucuyla ilgili de geri dönüşler yapması gerekiyor.“ ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmasının ardından bir önceki toplantıda iletilen sorunlar ve istekler görüşüldü. Toplantıda son olarak Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit tarafından “Uyuşturucu ile Mücadele konulu sunum, Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şubesi Başkanı Öğr. Gör. Vedat Açar tarafından ise “Türkiye Yeşilay Cemiyetinin 2019-2020 hedefleri ve faaliyetleri”ni içeren sunum yapıldı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol