2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları sona erdi

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.

2018 yılı Mali Destek Programları hakkında açıklama yapan Genel Sekreter Mahmut Şahin, yapılan ilk değerlendirme sonucu KAYS üzerinden 96 başvurunun yapıldığını, matbu olarak ise ajansa 92 proje teslim edildiğini belirtti. Şahin açıklamasının devamında şunları söyledi; “ Amacımız Bölgenin yaşam kalitesini ve refah seviyesini yükseltmek. Bu hedef doğrultusunda her yıl olduğu gibi bu yıl da Mali Destek Programlarına çıktık. İktisadi Kalkınma ve Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı başlıkları altında bölgemize yaklaşık 8 milyon TL’lik hibe desteği ile kaynak aktaracağız. 4, 5 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı için Ajansa toplamda 54 proje başvurusu yapıldı. Bu yıl ilan ettiğimiz Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında bölgemizin hem turizm hem de tarımsal-hayvansal üretim altyapısının iyileştirilmesine yönelik projeler önceliklerimiz arasında yer alıyor. 3, 5 milyon TL bütçeye sahip İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için ise 38 başvuru aldık. Bölgede mevcut üretimlerinde farklılaşmaya giderek katma değer oluşturan, bölgesel markalar ortaya çıkaran, üretimde işbirliklerini geliştiren, temiz üretime dönük projeler temel önceliklerimiz arasında yer alıyor.
Projeler teknik inceleme sonrasında bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilecek. Haziran ayında da yönetim kurulu onayı ile birlikte nihai sonuçları açıklamayı planlıyoruz. Mali destek programlarımıza başvuru yapan paydaşlarımıza teşekkür ediyor, bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Sayın genel sekreter ajansla ilgili en alakasız konularda bile kendi fotoğrafı ve aynı pozuyla basında yer alıyor. Bu habere başka foto bulunamaz mıydı ?