15 Temmuz’u sizlerin sayesinde hep beraber geçirdik

Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı ilimizdeki basın mensuplarıyla bir sabah  kahvaltısı düzenledi. Önadım Medya Grubu'nun tam kadro katılım gösterdiği kahvaltıda konuşan İl Başkanı Alper Çiler; "Biliyorsunuz 15 Temmuz’da  Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün halkımıza seslenerek sahaya davet etmesini basın, medya yoluyla yani sizler yoluyla gelişimini sağlamış olduk. O yüzden hepinizin şahsım ve partim adına, Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum" dedi...
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl teşkilatı, basın mensuplarını unutmadı ve Kırklareli'nde yerel basın çalışanlarına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle bir sabah kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirdi. İlimizde bir kafede düzenlenen kahvaltıya; AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı Basın Tanıtım Medya Sorumlusu Emre El ve ilimizde görev yapan basın mensupları katıldılar.
Önadım Medya Grubu'nun da tam kadro katılım gösterdiği kahvaltıda konuşan İl Başkanı Alper Çiler,  basının AK Parti’nin Kırklareli’ndeki çalışmalarını yerel basından takip ettiğini ifade etti. Siyaset ve basının halkın yararına çalıştığı için aynı yolda beraberce yürüdüğünü belirten Başkan Çiler, Kırklareli’ne artı değerler kazandırmak ve şehrin çehresini yeni projelerle değiştirmek için 2019 yerel seçimlerinde Kırklareli Belediyesi’ni AK Parti’ye kazandırma hedefinde olduklarını ifade etti. İl Başkanı Çiler, 2019 yolunda çalışmalara devam ettiklerini, AK Parti’nin seçimlerde farkını ortaya koyacağını belirtti.
Basın ile samimiyete dayanan bir ilişkileri olduğunu ifade eden İl Başkanı Çiler, Kırklareli’nde     yakalanan bu uyumlu sürecin, halkın doğru bilgi almasında çok faydalı olduğunu dile getirdi. Basının gönüllerinde ayrı bir yerde olduğunu belirten İl Başkanı Çiler,  2019 seçimleri öncesi ve seçim sürecinde siyasileri ve basını ülkemiz adına önemli bir sürecin beklediğini söyledi.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, organizasyonda yaptığı açıklamasında; ‘’Kıymetli basın mensuplarımız, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününün oluş nedenini araştırdım. İlk olarak 1961 senesinde ilan edilmiş. Gazeteci Bayramı olarak 1971 kadar on sene boyunca kutlanmış. Günümüzde farklı isimle kutlanmaya devam ediyor.
Benim için kıymetiniz çok farklı.  Sizler bizim her şeyimizi topluma yansıtan insanlarsınız. Kırklareli’nde gerçekten objektif ve demokratik olarak; çok iyi basın mensupları olduğunu düşünüyorum. Her ilde böyle bir durum yok. Bizler burada ağabey ve kardeş gibiyiz. Çoğu illerde farklı sıkıntılar yaşanıyor. Ben hepinize bu hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu benim sizlerle beraber dördüncü organizasyonum’’ dedi.
Yoğun bir kongre sürecinde basın mensuplarının her süreçte yanlarında olduğunu belirten Başkan     Çiler açıklamasının devamında; ‘’Sizlerle beraber ikinci il kongremizi yaşadık. Siz üç senelik süreçte her şeyi yaşadık’’ dedi.
Basının ülkemizin kader günlerinden biri olan 15 Temmuz Darbe Girişimi sürecinin atlatılmasında katkısının     olduğunun altını çizen Başkan Çiler sözlerine şöyle devam etti. Çiler; ‘’En önemlisi Türkiye’nin kaderini 15 Temmuz’da hep beraber sizlerin sayesinde geçirdik. Biliyorsunuz 15 Temmuz’da  Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün halkımıza seslenerek sahaya davet etmesini basın medya yoluyla yani sizler yoluyla gelişimini sağlamış olduk. O yüzden hepinizin şahsım ve partim adına çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum.
İnşallah Rabbim hayırlı haberler yapmanıza vesile etsin. Allah acı haberlerden uzak tutsun inşallah. Hepinize Allah kolaylıklar versin. Biz hepimiz büyük bir aileyiz. Ona inanıyorum. Kırklareli’nde çok şeyi değiştireceğimize inanıyorum. Samimiyetten yanayım. Her zaman dürüstlüğün her şeyden önce geldiğine düşünüyorum. Sizleri de tekrardan tebrik ediyorum. Çok teşekkür ediyorum’’ dedi.
Program fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol