15 Temmuz Şehitlerine Vefa Programı

Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği ve İmam Hatip Okulları Platformu Kadın Komisyonu işbirliğiyle Kırklareli Öğretmen Evinde 15 Temmuz şehitlerini anma amacıyla “15 Temmuz Şahitlerinden 15 Temmuz Şehitlerine vefa Programı” gerçekleştirildi. 

Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği ve İmam Hatip Okulları Platformu Kadın Komisyonu işbirliğince “15 Temmuz Şahitlerinden 15 Temmuz Şehitlerine” vefa programı 9 Şubat Cuma günü saat 20.00’da Kırklareli Öğretmenler Evi’nde gerçekleştirildi. Gerçekleşen programa Yapımcı ve Araştırmacı Yazar Senai Demirci konuk oldu. Program Kırklareli İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duası ile başladı. Ardından Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Selamlama konuşmasını yapan Başkan, “Bugün burada 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızı anmak amacıyla toplandık. Sadece 15 Temmuz değil şu anda Afrin’de gerçekleştirilen operasyonda şehit düşen Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet ve orada gö- revini tamamlamak üzere bulunan Mehmetçiğimizin de Allah yar ve yardımcısı olsun. Hepiniz hoş geldiniz” dedi. Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gönül Canan açıklamasında, “15 Temmuz’u Unutma Unutturma sloganımız var bizim. Her yıl en az bir defa 15 Temmuz’la ile ilgili bir program yapmaya çalışıyoruz. Bu senede Yazar Senai Demirci Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte kitap hazırladı. 15 Temmuz’da 250 şehidimizin kısa kısa hayatlarını içeren bir kitap. Bizde bu kitapları öğrencilerimize vermek için bastırdık. Program sonu da isteyen kişiler için kitap satışa çıkarıldı. 15 Temmuz’la ilgili şehitlerimizin hayatlarının anlatıldığı ve 15 Temmuz ruhunun diri tutulduğu bir akşam oldu” dedi. Ardından Yapımcı ve Araştırmacı Yazar Senai Demirci yazdığı kitap hakkında bilgi verdi.
Senai Demirci kimdir?
Senai Demirci, (d. 11 Kasım 1964 Samsun Terme doğumludur), Tıp doktoru, yazar, radyo ve televizyon programları yarımcı ve sunucusu.
1964'de Samsun'un Terme ilçesinde dünyaya geldi. Samsun'da başladığı tıp öğrenimini İstanbul'da sürdürdü ve 1990 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Evli ve üç çocuk babasıdır. Sağlık Ocağı, Yaşama Gücü ve Yürüyüşler, Ramazan Sevinci adlı televizyon programlarının yarımcılığını ve sunuculuğunu ve çeşitli radyo programları yardı. Söz kimin.com Zafer dergisi ve dualar. com sitesinde makaleleri yayınlanmaktadır. Ondan fazla kitabı yayınlanmıştır. Engin Noyan tarafından seslendirilen '99 Esma 99 Dua' adlı eseri bunlar arasında en tanınmışıdır.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol