Iskur ve Asbilge Bilgisayar Isletmenligi kursu açiyor

Kirklareli Is- Kur ve As- Bilge Bilgisayar isbirligiyle açilacak olan Bilgisayar Isletmenligi kursu 11 Mayista faaliyete geçiyor. Kirklareli Is- Kur Müdürü Hasan Aksoy’un vermis oldugu bilgiler dogrultusunda; Is- Kur’un issizlere yönelik kurslari kapsaminda olan bu kurs için kisi basina 15 ytl ödenecek. Ayrica is kazasi ve meslek hastaligina karsi sigortali da olacak olan kursiyerler kurs bitiminde Bilgisayar isletmenligi Belgesi alacaklar. 

Bilgisayar Isletmenligi Operatörlügü kursu sonunda ise kursiyerlerin yüzde 25’ine istihdam saglanarak is imkani saglanacaktir.

Basarili kursiyerlere saglanacak olan istihdam kursa katilacak olanlar içinde firsat olarak degerlendiriliyor. Kirklareli Is- Kur ve Asbilge Bilgisayar’in isbirligi ile açilacak olan kurslara 40 kisi alinacak ve kurs tarihi 11 Mayis- 7 temmuz arasinda gerçeklesecek.

20’ serli gruplar halinde açilacak olan kurslara ilgi yogun bir sekilde devam ediyor. Kursiyer seçici kurulunda ise Asbilge Bilgisayar kursu sahibi Servet Bedir, Kirklareli Is- Kur Sefi Zafer Er ve Is- Kur memuru Figen Demiralay bulunuyor. Mülakati bu seçici kurul gerçeklestiriyor.

Açilan diger kurslardaki gibi ihtiyaç durumuna göre alimlar gerçeklesektir. Yani maddi durumu daha kötü olanlara öncelik saglanacaktir.

 Bilgisayar Isletmenligi Operatörlügü kursunda gösterilecek programlar ise World, Exel, Pawer point, otoket, muhasebe internetten expolorer’den olusuyor. Alinan bilgilere göre ise su anda Kirklareli Is- Kur bünyesinde 480 kisi egitim görmektedir.

 Kirklareli Is- Kur Müdürü Hasan Aksoy’un verdigi bilgiler arasinda;

 Türkiye Is Kurumu Kirklareli il Müdürlügünce 2009 Yili 2.alti ayi içerisinde açilmasi karalastirilan kurslar da yer aliyor. Bu kurslar sunlardan olusuyor;

Kirklareli merkezde açilacak olan kurslar

Giyim (Biçki-Dikis)Temel Kursu (10), 2 adet Mis Sabun imali (2), Yöresel Bebek Yapimi (1), Mum Yapimi (1), Bilgisayar Operatörlügü ve isletmenligi (2), Evde Yasli ve Hasta Bakimi (2), Bilgisayar isletmenligi ve Oprt. Kursu (8), Çocuk Gelisimi, Egitimi ve Bakimi Kursu (1), Mis Sabun imali (2), Çinicilik Kursu (2), Betonarme- Statik Proje ve Mimari Proje Okuma (1), Yapi Maliyet Hesaplari, Metraj ve Kesif Isleri (1), Kalite Beton Üretimi ve Denetimi (1), Betonarme Demirciligi (1), Betonarme Kalipçiligi (1),Evde Yasli ve Hasta Bakim Kursu (1),Ahsap Çati Ustaligi (1)

Lüleburgaz’da açilacak olan kurslar

Sicak Mutfak Asçiligi (1), Satis Elemani Yetistirme (1), Bilgisayar Opr.Isletmenligi (1), Ev Mefrusati Dikim Kursu (1), Ahsap Boyama (1), Mis Sabun imali (1)

Pinarhisarda açilacak olan kurslar

Mis Sabun imali (2),Çinicilik Kursu (2)

Vize’de açilacak olan kurslar

Bilgisayar Bakim ve Onarim (1), Giyim (Biçki-Dikis) Temel Kursu (1), Seracilik (1), Meyve Yetistiriciligi (1)

Kofçaz’da açilacak olan kurslar

Cam Mozaik islemecligi kursu (1)

Kurslara talebinin çok fazla oldugunu söyleyen Aksoy elimizden geldigi kadariyle bu tür kuslari artirmaya çalistiklarini, issizlere is imkani ve vasifli bir eleman olarak daha kolay is bulma imkani saglaniklarini bu yönde de gelen her türlü talebi degerlendirmeye aldiklarini bildirdi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol