Yasar Cihangir'in ögrencileri yine sampiyon

28/05/2006 Tarihinde Tekirdagin Saray Ilçesi'nde Kutlanmakta Olan 1.Bahar ve Kültür Festivali çerçevesinde düzenlenen Trakya Taekwondo Sampiyonasi'na katilan ilimiz taekwondoculari harikalar yaratarak ezici bir üstünlükle Trakya Sampiyonu oldular.
Sampiyona sabah saatlerinde Saray Ilçe Merkezi'nde düzenlenen kortej yürüyüsünden sonra kuralar çekilmesiyle start alirken Taekwondo Il Temsilcimiz ve Antrenörümüz Yasar CIHANGIR sporculara, zorlu müsabakalarinda basarilar diledi. Kalabalik bir izleyici kitlesinin tezahüratlari arasinda gerçeklesen sampiyonada renkli görüntüler yasanirken centilmenlik disi herhangi bir davranisin meydana gelmemesi tarafli tarafsiz tüm seyircilerin takdirini kazandi.
Sampiyonaya damgasini vuran maç ilimiz takiminda 63 kgde mücadele eden Remzi Yapici Lisesi üçüncü sinif ögrencisi Gökhan Findik'in maçiydi. Siyah kusak 1.Dan sahibi olan sporcumuz yapmis oldugu 5 maçta da harikalar yaratarak kendi kategorisinde sampiyonlugu kazandi. Bu nefes kesen mücadele sporseverlerin büyük ilgisini çekti ve adeta taekvvondo ziyafeti seklinde geçen müsabaka tarafli tarafsiz sporseverlerin alkislarini topladi.
Okul çevresinde ve spor camiasinda efendiligi ve centilmenligiyle taninan Gökhan Findik, yaptigi açiklamada; "5 Yildan bu yana Yasar Cihangir hocamin yaninda bize ögrettigi dogruluk ve dürüstlük ilkesiyle beraber disiplinli bir sekilde çalismalarimi sürdürüyorum. ATATÜRK Kapali Spor Salonu'nda devam eden çalismalar neticesindeki hedefim; Türkiye sampiyonu olup Milli Takim'a girerek uluslar arasi maçlarda ülkemi en iyi bir sekilde temsil etmektir" dedi. Tekirdag'in Saray Ilçesi'nde verdigi zorlu sinavin ardindan 18 Haziran'daki üniversite sinavinda da rakipleriyle yarisacak olan Gökhan'a, ilimizi en iyi sekilde temsil ettigi için gazetemiz adina tesekkür ederiz.
Taekvvondo Kirklareli Il Temsilcisi ve Türkiye Taekvvondo Federasyonu teknik kurulunda görevli olan ayni zamanda milli takim antrenörlügü de yapan Yasar Cihangir ise; "Önümüzde çok önemli minikler ve yildizlar Türkiye sampiyonalari var. Böyle bölgesel sampiyonalarda sporcularimizin son durumlarini ve performanslarini görüp eksikliklerimizi tamamliyoruz" dedi.
Sapiyonaya 10 takim ve 160 sporcu katilirken 15 ayri kategoride kiyasiya mücadele verildi. Sampiyona sonunda Kirklareli Taekvvondo Takimimiz 8 birincilik, 6 ikincilik ve 4 üçüncülük alarak sampiyonaya damgasini vurdu ve takim halinde sampiyon oldu.
Turnuvaya katilan takimlar ve siralama;
Kirklareli, Babaeski, Kaynarca, Saray, Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz, Vize, Marmara Ereglisi, Kizilagaç.
Sampiyonada dereceye giren sporcularimiz;
Bayanlar; 22 kg. Rabia Koç birinci, 27 kg. Sena Engin birinci, Elif Koç ikinci, 30 kg. Elif Kay birinci, Çiçek Cihangir ikinci, Hande Güler üçüncü, 40 kg. Arzu Erdinç birinci, 55 kg. Gizem Uysal ikinci ve 63 kg'da Fulya Yildizdal birinci oldu.
Erkekler; 27 kg. Faruk Özkan birinci, Furkan Idig ikinci, 33 kg. Alptug Kizilay birinci, Nazmi Bil üçüncü, 36 kg. Haluk Hatikler ikinci, Osman Seçkin üçüncü, 45 kg. Murat Arslan ikinci, Metehan Sarica üçüncü ve 63 kg'da Gökhan Findik birinci oldu.

Paylaş

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol