<<Geri Dön        
Tüm elektrik aboneleri bilgilerini güncelleyecek
BÖLGESEL - 28.08.2013 09:41:14

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), tüm abonelerini, abonelik bilgilerini güncellemeleri konusunda uyardı.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), "Abonelik bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın" başlığıyla yaptığı duyuruda; yasal zorunluluklar sebebiyle Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki tüm abonelerin, abonelik bilgilerini güncellemesi gerektiğini bildirdi.
Açıklamada, 422 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 68. Maddesi ve Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nin 14. Maddesi gereğince Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki tüm abonelerinin, abonelik bilgilerini güncellenmesi gerektiği kaydedildi.
Vatandaşların, mevcut aboneliğine ait bilgilerin eski, eksik veya hatalı olması sebebiyle, bahsedilen mevzuat gereği cezai yaptırım ile karşılaşmamaları yönünde uyarılarda bulunan TREDAŞ yetkilileri, bilgi güncelleme işlemlerinin 31 Ekim 2013 tarihine kadar yapılması gerektiğini vurguladı.

Yapılan açıklamada abonelik bilgilerinin güncellenmesi için izlenmesi gereken yollar şuyle açıklandı;
1) İnternet üzerinden ulaşın:
www.tredas.com.tr veya www.trepas.com.tr adreslerinden "bilgi güncelleme" menüsünü kullanarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
2) Posta ile ulaşın:
Adresinize gönderilen mektubun 3. ve 4. sayfalarında yer alan formu doldurarak "Hürriyet Mahallesi Tepebaşı Sokak No:10 Tekirdağ" adresine gönderin.
3) Size en yakın işletmeye uğrayın:
Adresinize gelen veya size en yakın TREDAŞ işletmesinden temin edebileceğiniz bilgi güncelleme formunu doldurup aşağıdaki belgeler ile birlikte işletmeye bırakabilirsiniz.
Bilgi Güncelleme için Gerekli Belgeler
Abonenin TC Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi
Abonenin Kira Kontratı fotokopisi (Kiracı iseniz)
Abonenin Vergi Levhası fotokopisi (Ticari işletme ise)
Abonenin son elektrik faturası fotokopisi
Ayrıca elektrik aboneliği kendi adınıza olmayıp önceki kiracı veya mülk sahibi adına kayıtlı ise size en yakın TREDAŞ işletmesine başvurarak kendi adınıza abonelik yaptırmanız gerekiyor.  Kendi adınıza abonelik yaptırmadan elektrik kullandığınızın tespiti halinde, usulsüz elektrik kullanımı nedeniyle elektriğiniz TREDAŞ görevlileri tarafından kesilerek ayrıca cezai işlem uygulanacak.

Haber Detayı
Yazar  :  Editör
Kategori  :  BÖLGESEL
Yayınlanma Tarihi  :  28.08.2013 09:41:14
Kaynak  :  Kırklar Haber
Bu Habere Yorum Yap
Adınız / Rumuzunuz / Mesaj Başlığınız
Yorumunuz
Bu Habere Yapılan Yorumlar
 
SAĞLIKKÜLTÜR-SANATEĞİTİMEKONOMİGÜNDEMMAGAZİNSİYASETSPORTEKNOLOJİYAŞAMBÖLGESEL -
Copyright @ 2011 Gazetetrakya.com Tüm Hakları Saklıdır.