Filede heyecan doruktaydı

Pazar günü Bölgesel Lig voleybol maçlarında Kırklareli Spor Salonu’nda adrenalini yüksek maçlar oynandı. Saat 12.00'da başlayan maçta Kırklareli Fen Bilimleri Koleji SK Bayan Takımı, Edirne Y. Beyazıt Anadolu Lisesi SK takımları karşılaştı. Takımlar maça şu kadrolar ile çıktı:
Kırklareli Fen Bilimleri Koleji SK
1. Gizem Avcı, 2. Arzu Oktaylar, 3. Nurşah Akın, 4. Esra Aktoprak, 5. Asya Güneri, 6. İlayda Bengisu Gençer, 7. Sevilay İltüzer, 8. Merve Yaprak, 10. Gülfidan Güler, 11. Tuba Bilgin,
12. Aslı Yener, 13. İpek Seyrek (Libero).
Takım Antrenörü: Nazmi Ayer Yardımcı Antrenör: Serter Işıklar
Edirne Y. Beyazıt Anadolu Lisesi SK
1. Senay Toptanış, 3. Özlem Ecem Oğrak, 4. Tuğçe Uzuner, 5. Büşra Yapıcı, 6. Seren Türksoy, 7. Ece Vanii, 10. Almina Ündükü, 11. Selin Türksoy, 12. Buse  Dikici.
1.Set: Bayanlar müsabakasında maça iyi başlayan takım Edirne ekibi oldu. İyi servis atarak ve daha organize oynayan Edirne Y. Beyazıt Anadolu Lisesi SK takımında özellikle Özlem ve Selin hatasız bir oyun sergilediler. İyi oyunun karşılığını Edirne takımı ilk teknik molaya 8-3 önde girerek aldı. Hücum organi-zasyonlarında bir türlü başarılı olamayan Kırklareli Fen Bilimleri Koleji rakibinin maçı forse etmesine engel olamadı. Ancak teknik molanın ardından Kırklareli takımı iyi servis atarak rakibini yakalamaya çalıştı. İyi hücum yapmasına karşın savunmada ardı ardına basit hatalar yapan Kırklareli takımı ikinci teknik molaya da 16-7 geride girdi. Molanın ardından ardı ardına sayılar bulmaya başladı. Fen Bilimleri Koleji bir ara durumu 19-15’e kadar getirdi. Oyunun son bölümü karşılıklı sayılarla geçti ve ilk set Edirne Y. Beyazıt Anadolu Lisesi SK 25-19 galibiyeti ile bitirerek durumu 1-0 yaptı.
2. Set: İkinci sete fırtına gibi başlayan Kırklareli Fen Bilimleri Koleji SK oldu. Özellikle Arzu'nun oyuna katkısı çok büyük oldu. Arzu’nun hedefi bulan başarılı servis atışları ile Kırklareli takımı ilk teknik molaya 8-1 önde girdi. Teknik molanın ardından biraz daha toparlanmış bir şekilde oyuna dönen Edirne takımı durumu 9-4'e kadar getirdi. Ancak oyuna yeniden ağırlığını koyunca Fen Bilimleri, ikinci teknik molaya 16-6 girerken seti de 25-13 kazanarak durumu 1-1 yaptı.
3 ve 4. Set: Üçüncü setin başlaması ile birlikte Gülfidan ve Tuba file önünde adeta coştular. İkilinin atakları ile takım ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Teknik molanın ardından oyun ağırlaşmaya başlayınca Kırklareli Fen Bilimleri SK aradaki farkın kapanmasına neden oldu ve ikinci teknik molaya sadece iki fark ile 16-14 önde girdi. Teknik molanın ardından oyuna yeniden ağırlığını koyan Fen Bilimleri SK, rakibine sayı dahi vermeden üçüncü seti 25-14 kazanarak 2-1 öne geçti. Dördüncü sette ise değişen fazla bir şey yoktu. İlk teknik molaya kadar hem iyi manşet alan hem de rakibine karşın iyi servis atan Kırklareli Fen Bilimleri SK 8-2 önde girmeyi başardı. Teknik mola dönüşünde ise Edirne takımı aradaki farkı kapattı ve durumu 8-6 yaptı. Maçta 13-13'te eşitlik sağlandı. İkinci teknik molaya 16-14 giren Edirne takımı oldu. Mola dönüşünde Bloklarda ve oyun kurucusu Gizem'in iyi oyunu ile yeniden üstünlüğü ele geçirerek durumu 19-17’ye getirdi. Maçın sonuna doğru ciddiyeti elden bırakmayan Kırklareli Fen  Bilimleri S.K takımı seti 25-17 ve maçı'da 3-1 kazanan taraf oldu. Fen Bilimleri SK maçı alarak sezona da galibiyet morali başlamış oldu.
"Seneler sonra bir ilk"
Kırklarelili sporseverler seneler sonra bir ilki yaşadı. İlk diyoruz çünkü uzun aradan sonra ilimizde voleybol branşında bir erkek voleybol takımını seyretme şansı oldu. Önceki dönemlerde bir hayli başarılı voleybolcular ve takımlar çıkaran ilimizden son 10-15 yıldan sonra ilk defa bir erkek takımı kuruldu. Bu ilke imza atan takım ise Kırklareli Fen Bilimleri SK oldu. Yeni kurulan takıma seyirci ilgisinin de bir hayli fazla olduğu gözlerden kaçmadı. Saat 14.00 başlayan müsabakada Kırklareli Fen Bilimleri SK erkek takımı ile Tekirdağ Gençlik ve Spor Kulübü karşılaştı. Takımların kadroları ise şöyle oluştu:
Kırklareli Fen Bilimleri Koleji SK
2. Kayhan Arınan, 3. Cüneyt Sıvacılar, 4. Alper Küçükgöksel, 5. Serter Işıklar, 6. Can Kolcular, 7. Murat Adıgüzel, 10. Derya Bulut, 13. Uğur Araz (Libero).
Tekirdağ Gençlik ve Spor Kulübü
1. Emrehan Ayhan, 3. Yunus Yurtsever, 5. Mehmet Sevim, 6. Engin Toroslu, 7. Onur Çelik, 9. Serkan Akbal, 10. Tolga Güngör, 11. Melih İyiyazıcı, 17. Özcan Öztürk (Libero).
Antrenör: İbrahim Fındık
1. Set: Maça her iki takımda iyi servis atarak başladı. Ancak file önünde daha başarılı olan Tekirdağ takımı ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Molanın ardından Tekirdağ Gençlik ve Spor Kulübü takımı bloklarda ve file önünde üstünlük sağlayınca ikinci teknik molaya da Tekirdağ takımı 16-12 önde girdi. İkinci teknik molanın ardından Kırklareli Fen Bilimleri SK iyi bir oyun ortaya koymaya başladı ve aradaki farkı azda olsa eritmeye başladı ve durumu 19-17'ye kadar getirdi. Ancak maç içerisinde üst üste iki pozisyon hatası yapınca bir anda fark yine açıldı ve ilk seti 25-21 kazanan Tekirdağ oldu.
2. Set: İkinci sette Kırklareli Fen Bilimleri SK pasör pozisyonunda değişiklik yaptı ve oyuna Serter dahil oldu. Ancak Tekirdağ takımı oyundaki hâkimiyetini iyicine hissettirdi ilk teknik molaya 8-5 ikincisine de 16-7 önde girdi. Setin sonuna kadar ciddiyeti elden bırakmayan Tekirdağ Gençlik ve Spor, seti 25-16 kazanarak durumu 2-0'a getirdi.
3. Set: Üçüncü sete Fen Bilimleri takımı iyi başladı. Hem file önünde hem de manşetlerde iyi bir oyun sergileyince ilk defa bir teknik molaya önde girdi 8-7. Teknik molanın ardından yeniden toparlanan Tekirdağ takımı ikinci teknik molaya 16-12 ve setide 25-15 aldı. Maçıda 3-0 kazanan takım Tekirdağ Geçlik ve Spor Kulübü oldu. Maç sonrasında salonda bulunan seyircilerin maçı kaybetmesine karşın Kırklareli Fen  Bilimleri SK alkışladı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol