Başbakan Erdoğan Kırklareli'ne geliyor

AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan gazetemiz muhabirlerine yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırklareli'ne gelmek istediğini, bu önemli ziyaretin de Mart ayında gerçekleşeceğini söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırklareli'ne geliyor. Konu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Başbakan Erdoğan ile görüştüğünü ve kendisinin bir Trakya gezisi kapsamında Kırklareli'ne gelmeyi istediğini kaydetti.
Gürşan açıklamalarında şunları söyledi; "Sayın Başbakanımız ile ilimizdeki kongre süreci hakkında görüştüğüm zaman bir Trakya gezisi kapsamında Kırklareli'ne gelmek istediğini kaydetti.

'Gereken hazırlıkları yapın' talimatını bizlere verdi. Büyük ihtimalle Mart ayı içerisinde bu anlamlı ziyaret gerçekleşecek. Hava koşullarında olumsuz bir durum olursa Nisan ayına da sarkabilir. Ancak şu anda görünen tarih Mart ayı."
"Bakanlarımız ile birlikte gelecek"
Gürşan kısa bir süre önce Sağlık Bakanı olarak göreve başlayan Mehmet Müezzinoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Kırklareli'ne geleceğini belirtti.
Gürşan; "Bildiğiniz gibi Pazartesi günü (bugün) Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu Kırklareli'ne gelecekti. Ancak yoğun programı dolayısıyla gelemedi. Yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin de Kırklareli'ne gelmek istiyordu. O da yoğun programı dolayısıyla ilimize teşrif edemedi. Ancak yaptığım görüşmeler neticesinde Sayın Başbakanımızın ziyaretine Bakanlarımızın da iştirak edeceğini söyleyebilirim. Kısacası oldukça kapsamlı bir program olacak. Sayın Başbakanımız ve beraberindeki heyet Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'ı da kapsayan geniş bir Trakya turu yapmak istiyor. Bu turda ilimizin ve bölgemizin menfaatine çeşitli açılışlar da gerçekleşecek" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan en son 11 Mayıs 2011 tarihinde Lüleburgaz ilçemize gelmiş, Cumhuriyet Meydanı'ndan bir seçim mitingi gerçekleştirmişti.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol