BEŞİNCİ PINARHİSAR KÜLTÜR SANAT VE GENÇLİK FESTİVALİ NOTLARI

Pınarhisar Belediyesi 5. Pınarhisar Kültür Sanat ve Gençlik Festivali 6-7-8 Eylül 2013 günlerinde yapıldı. 6 Eylül günü saat 18:30’a kadar festivaldeydim.
Kırklareli Milletvekilleri Şenol GÜRŞAN, Turgut DİBEK, Mehmet KESİMOĞLU, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit ÇAĞLAYAN, Kıyıköy Belediye Başkanı İsmail KÖK, Kaynarca Belediye Başkanı Seyit UÇAN, Halit Hayvancılık Halit KÖK, Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Fuat ŞEKER, Pınarhisar'ın güzide insanları Festival Korteji, standları gezip halkı selamladılar.
 Çok amaçlı Kapalı Pazaryeri tamamlandı. Halka, esnafa, belediyenin haber bülteni dağıtıldı. Altı bin metrekarelik pazaryeri, Pınarhisar Belediye mezbahası Trakya'nın en modern mezbahası olacak. Tarihi Pratik Kız Sanat Okulu binası restore edilecek.
Beş camiye tente kamelya yaptırdı. Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ, hizmet etmeyi halkını seven bir insan. Halkın mutluluğu önemlidir.
Kibariye, Sinan ÖZEN, gibi sanatçıların gençleri neşelendireceği gecede sevda şarkılarını dinlemek isterdim. Sunucu Demet ERDEM. Nadide Sultan, Serap AÇAR, Pınar BENLİER, Zeynep TÜRKEŞ, Belgin GÖLCÜK, gibi sanatçılar yanında Çocuk Animasyonları, Popstar 2013 1.si İsmail MADEV'de en güzel şarkılarını okudular. Pınarhisar akşamları güzel olur. Ali Özer Parkında çay içmek, yemyeşil ağaçlar altında sohbetler güzel olur.
Pınarhisar'ın tarihi kalesi kalıntıları hala dimdik ayaktadır. Pınarhisar'a yeni hastane yapılacaktı..Pınarhisar Bal Üreticileri Birliği Başkanı Ali Osman ÇALIK ve bal üreticileri arkadaşları halka küçük ballı ekmekleri ikram ettiler. Pınarhisar balı nefistir. HAKİKİ BAL DONAN BALDIR… Meyve ve sebzede arıya muhtaçtır…
Pınarhisarlı Denktaş Kasap Izgara köfte, Ali Güçlü Et ürünleri, Konak Pişmaniye, Avon Parfümeri, Odunda pişen çay, Efsane kokoreç , Case Traktörleri, Tümosan Traktörleri sergileniyordu. Vize Küçükyayla Elif sucukları, DAYKO(Doğal Yaşamı Koruma Derneği) Istrancalarda Yaşam sürsün, Ergene Hayata Dönsün, Nükleer Santral istemiyoruz.
20 Ocak 2013 günü Pınarhisar Kürklü Kanatlı Kümes ve Kafes Hayvanları üreticileri Teşvik ve Koruma Derneği açılış töreni yapılmış, Dernek Başkanı Celil BOZTOPRAK: "Bir çift güvercinle işe başladım. Şimdi otuz, otuz beş çift kuşum var.
Pınarhisar'da 35 kayıtlı üyemiz var. Belediye Başkanımız Mustafa Cingöz'ün katkılarıyla devam ediyoruz" dedi. Kanat çırpan, takla atan güvercinler.
Poyralı Kültür evinden Hikmet Güler, Gülay Karakulak standlarını açmışlar. Pancar Pekmezi, çetik seccade, yolluk, heybe, süs bebek, koltuk kırlenti, süs çorabı sergideydi. Pınarhisar, Vize, Babaeski, Saray Festivalleri, Lüleburgaz'ın Kültür Sanat etkinlikleri... Şehir kültüründe sanatın, sosyal etkinliklerin, festivallerin, kitap fuarının, şenliklerin etkisi toplumun gelişimine pozitif enerji verir.
Yerel ses sanatçılarından Faruk Yılmaz'ın, Hasan Öztürk'ün türkülerini severim. Bağrımızdan çıkan sanatçılara selam olsun. Trakya'nın güzel insanlarına sağlık ve mutluluk dilerim. Kırklareli'nin Karagöz Kakava günleri de güzel geçiyor.

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. sadece görmek istedikleirnizi görmüşünüz.pınarhisarda gençlik festivali yapılıyor ama gnçler işsiz başka yerlere gidiyor.çimento fabrikası el değiştirdikten sonra işlerinden olanların feryadını dinleyin.belediye o işten atılanlar ile fabrika arasında arabuluculuk bile yapamıyor.çünkü festivale katkı vermeleri yetiyor olmalı.pazar kapalı güzel ama çok uzakmillet bahçesi bunun için mahvedildi diye düşünen kimse yok nedense.yazın iyi ama kışın buraya ulaşım ne olacak çarşı esnafı bu duruma nasıl tpkili yazmamışınız.pınarhisarın o güzel dediğinniz kalesi pisliktengün ortasında içki içenlerden geçilmiyor.o yolu kullanıp hastaneye gidenler bile rahatsız ama kimse kalelerdeki bu çirkinlikleri görmüyor.keşke herşey festival günleri gibi lay lay lom olsa.