"10'ncu Yıl Marşı'nı diline pelesenk ederek olmuyor"

Kırklareli Merkez İlçe Mayıs Ayı Olağan Meclis Danışma Toplantısı'nda konuşan AK Parti Yerel Yönetimler Birim Başkanı Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Belediyesine yüklendi. Belediye'nin 10 yıldır gerçek bir icraat yapamadığını ima eden Minsolmaz, "Bu 10'ncu yıl Marşı'nı diline pelesenk ederek olmuyor. 10'ncu Yıl Marşı'nı 10 senedir söylüyorlar. 10 yıllık icraatın sonunda 10'ncu Yıl Marşını yağmur yağdığında dizlere kadar gelen suyun içerisinde söylemek bana göre düşünülmesi gereken bir konu" dedi.

AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Mayıs Ayı Olağan Meclis Danışma Toplantısı, Öğretmenevi'nde yapıldı. Geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleştirilen Merkez İlçe Danışma Toplantısı'nda Divan Başkanlığına Mehmet Sadık Kınık, Divan Üyeliklerine Müjdat Savaş, Remzi Yazman, Recai Yalçınkaya, Kayhan Türköz seçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda ilk olarak Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, kürsüye geldi.
AK Parti'nin verdiği mücadelenin bir medeniyet mücadelesi, kalkınma ve adalet mücadelesi olduğunu söyleyen Orakçı, "Sadece bize oy verenlerin partisi olmadık. Bugünde değiliz. Türkiye'nin 75 milyonun partisiyiz. Çizgilerimizi yola çıkarken açıkça belirttik. 'Biz bölgesel milliyetçilik yapmayacağız' dedik, 'etnik milliyetçilik, dini milliyetçilik yapmayacağız' dedik. Her türlü ayrımcılığı reddeden 75 milyon insanımızın tamamını kucaklayan bir anlayış ile yola çıktık. 12 yıl boyunca hiç kimsenin hayat tarzına karışmadık, hiçbir dayatmanın, hiçbir baskının arkasında yanında tarafında olmadık. Herkesin hayat tarzını garanti altına aldık" dedi.
İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz'un Ankara'da bulunması nedeniyle katılamadığı toplantıda Kılavuz'un yerine İl Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Ertan Özbek, konuştu. Özbek, birlik ve beraberliğin öneminin daha çok hissedildiği bir dönemden geçildiğini ifade ede ederek teşkilatın birbirine destek olması ve parti adına çalışması gerektiğini vurguladı. Özbek, "Buradaki tüm arkadaşlarımın da bu özveri ile burada olduğunu biliyorum" diye konuştu.
"Bizim ne baraj nede lider sorunumuz var"
Toplantıda kürsüye son olarak Yerel Yönetimler Birim Başkanı Selahattin Minsolmaz, geldi. Konuşmasında hem MHP'ye hem de CHP'ye yüklenen Minsolmaz, AK Parti'nin MHP gibi "baraj", CHP gibi de "lider" sorunu olan bir parti olmadığını söyledi.
Minsolmaz, yerel seçimlere 10 ay gibi bir zaman kaldığını ve bu seçimi ardından gelecek milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimine ve daha sonra anayasa referandumuna ışık tutacak olması nedeniyle çok önemsediklerini ifade ederek, bu nedenle son iki ayda Kırklareli'de bakan, bakan yardımcısı ve genel başkan yardımcılarından oluşan yoğun bir trafik yaşandığını bunun da Kırklareli'ne verilen önemin bir göstergesi olduğunu söyledi.
Akil İnsanlar Marmara Gurubu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı ziyarete de değinen Minsolmaz, "Dün akil insanlar ilimizi ziyaret etti. Tepkiler olmuştur. Olması da doğaldır. Çünkü Türkiye 29 yıldır el yakan sorununu çözmeye ilk defa bu kadar yaklaştı. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi gibi baraj sorunu olan bir parti değil. Cumhuriyet Halk Partisi gibi lider sorunu olan bir parti değil. AK Parti bu soruna hiç el atmasa da tüm anket şirketlerinin mutabık olduğu gibi yüzde 50 gibi bir oyla seçileceği garanti olan bir parti. Dolayısıyla bu konuyu hiç gündeme getirmeyip bu hükümetten önceki hükümetler gibi sadece sorunu halının altına süpürmek ve olaya sadece askeri çözümler şeklinde yaklaşma kolaylığını seçebilirdi. Bizlere de seçim meydanlarında kimse niye terör sorununu bitirmediniz diye sormazdı.
Şu an öyle bir lider öyle bir kadro iktidardaki siyasi olarak oy oranının en yüksek olduğu dönemde büyük bir risk alarak bu konudaki eleştirileri de alarak çözme iradesini gösterdi. Bu AK Parti kadrolarının gerçek devlet adamlığının bir göstergesidir. Bu sorunlar aşıldıktan sonra ülkemiz ciddi bir sıçrama gösterecektir. Türkiye hedeflenen sonuca ulaşacaktır. Türkiye bu yara ile yaşayamaz" ifadelerini kullandı.
Vatandaş kahverengi su içmemeyi özledi
Kırklareli Belediyesi'nin 10 yıldır CHP'nin elinde olduğunu ifade ederek geçen 10 yılda birkaç heykel ve birkaç havuz dışında hiçbir şeyin yapılmadığını savunan Minsolmaz, Belediye'nin hizmetleri nedeniyle vatandaşın beklentilerini çok aşağılara çektiğini, vatandaşın şu günlerde tek beklentisinin "kahverengi su" içmemek olduğunu söyledi.
Minsolmaz, "Devasa spor alanları, kültür merkezleri beklemiyorlar. Sadece temiz bir sokak ta rüzgar estiğinde ağızları kum dolmayacak bir sokakta ve çeşmeden açtıklarında içebilecekleri bir suyu bekliyorlar.
Bu il olan bir yer için bence utanç verici bir şeydir. Bir il olan ve batılı olduğuyla övündüğümüz Kırklareli'de halkın sadece temiz su, sokağının süpürülmesi gibi basit ihtiyaçlarının karşılamasını beklemesi bu kentin insanı açısından da sağlıklı bir sonuç değildir" diye konuştu.
10'ncu Yıl Marşı…
Yılladır Kırklareli'de her gelen belediye başkanının iddiasının İnci Dere'nin üstünün kapatılması, Karahıdır Korusu'nun bir kent parkı haline getirilmesi, çok katlı otopark, yapılması, yeni bir belediye hizmet binasının yapılması ve kentin yağmur suyu şebekesinin yapılması konusu olduğunu belirten Minsolmaz, bunların ancak AK Parti kadrolarının yapabileceği işler olduğunu ifade ederek, "Biz Sayın Başbakanımızın da ifadesi ile Kırklareli'ni havaya uçurmak istiyoruz. Kalkındırmak istiyoruz. Bu 10'ncu yıl Marşı'nı diline pelesenk ederek olmuyor.
10'ncu Yıl Marşı'nı 10 senedir söylüyorlar. 10 yıllık icraatın sonunda 10'ncu Yıl Marşını yağmur yağdığında dizlere kadar gelen suyun içerisinde söylemek bana göre düşünülmesi gereken bir konu…" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol